Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

A.Finster chce budowy Domu Seniora i połączyć Gminę z Miastem Chojnice

 
Wczoraj (11.09) odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Arseniusza Finstera, burmistrza Chojnic od 1998 roku. Przedstawiono na niej 27 kandydatów w wyborach do Rady Miejskiej Chojnic. Dwanaście z nich, to kobiety. Z dotychczasowej drużyny w RM burmistrza ponownie kandyduje 9 z nich. Arseniusz Finster w swym wystąpieniu (0.50 - 13.35 skrót) przedstawił najważniejsze punkty programu. Zadeklarował m.in. zwiększenie dotacji do niepublicznych żłobków; budowę łącznic pomiędzy ulicami Ceynowy i Strzelecką oraz Kościerską i Tucholską; utworzenie Funduszu Antysmogowego na wsparcie programu wymiany pieców CO na ekologiczne; budowę Domu Seniora na wzór istniejących w Holandii; zakończeniu w 2023 etapowego dojścia do bezpłatnej komunikacji autobusowej; doprowadzenie do referendum na terenie Gminy Chojnice i Miasta Chojnice ws. połączenia tych samorządów. Swe wystąpienie Arseniusz Finster zakończył apelem do mieszkańców Chojnic o jak najliczniejszy udział w wyborach. Po tym "expose" kandydata na burmistrza Chojnic swe wystąpienia mieli obecni na konwencji kandydaci z trzech okręgów. W relacji zamieściliśmy autoprezentacje czterech z nich - Damiana Otty, Antoniego Szlangi, Sławomira Maniawskiego i Sebastiana Matthesa.

 


Radek Erdman
 
Data pliku video: 2018-09-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola