Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmarł Tadeusz Szyca, Zasłużony Obywatel Miasta Chojnice

Data publikacji: 2018-08-22, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek 21 sierpnia zmarł w wieku 86 lat Tadeusz Szyca. Rada Miejska w Chojnicach w 2010 roku nadała mu tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice. Pan Tadeusz Szyca przez wiele lat uczestniczył w rozwoju chojnickich instytucji rzemieślniczych piastując stanowiska: Starszego Cechu (od marca 1968 r.) i Wiceprezesa Zarządu Spółdzielni Rzemieślniczej w Chojnicach (od 1967 r.). Za pracę na polu rzemieślniczym został wielokrotnie odznaczany, między innymi Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Honorową Odznaką Rzemiosła Centralnego Związku Rzemiosła, Honorową Odznaką Rzemiosła Izby Rzemieślniczej w Bydgoszczy, Złotym Medalem za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju oraz Złotą Odznaką „Za szkolenie uczniów w rzemiośle”. Udzielał się także społecznie, przyczyniając się między innymi do budowy kościoła parafialnego w Charzykowach. Msza święta żałobna  zostanie odprawiona w piątek 24 sierpnia o godz. 12 w kaplicy Domu Pogrzebowego przy ul. Kościerskiej. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym.

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70006
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola