Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmarł były radny Michał Karpiak

Data publikacji: 2018-12-18, Data modyfikacji: 2018-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 grudnia br. zmarł były radny miejski oraz działacz społeczny Michał Karpiak. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 20 grudnia o godz. 12.00 w kaplicy przy Cmentarzu Komunalnym. Michał Karpiak urodził się 1938 r. w Korczminie w dawnym województwie lwowskim. W latach 2006-2010 był radnym Rady Miejskiej w Chojnicach. Zawodowo związany był z przemysłem mięsnym. Udzielał się także w wielu organizacjach, m.in. Naczelnej Organizacji Technicznej, Polskim Towarzystwie Ekonomicznym, Chojnickim Towarzystwie Kulturalnym, TPD, PCK, Chojnickim Towarzystwie Polsko-Francuskim, Chojnickim Stowarzyszeniu Partnerstwa Miast. Współtworzył Fundację Ekologiczną Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej oraz był jedynym fundatorem Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Był również współautorem umowy o partnerstwie Chojnic z Korsuniem Szewczenkowskim na Ukrainie. Zdjęcie: Aleksander KnitterŹródło zdjęcia:https://pomorska.pl/chojnice-platforma-obywatelska-zaczyna-kampanie-wyborcza-czy-drazy-od-dawna-problem/ar/7176421?fbclid=IwAR2gRbO0MTpRELlsjAYYPVoJ9BUCrimaw0RhrrnG9CEmGkruZg1IOpFTocw

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=71311
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola