Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Kultury w Rytlu

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatnim tygodniu sierpnia Ośrodek Kultury w Rytlu przygotował dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji. Pierwsze dwa dni przebiegły w duchu sportowej rywalizacji. Pod okiem instruktorów z Ośrodka Kultury uczestnicy zajęć brali udział w różnych konkurencjach, począwszy od wyprawy w okolice Rytla podczas której w przerwach uczestnicy rozwiązywali łamigłówki ekologiczne po konkursy sportowe oraz mecze piłkarskie. W środę wszyscy wyruszyli ze smartfonami na grę terenową przygotowaną przez uczestników warsztatów w pracowni Orange. Czwartek uczestnicy zajęć spędzili w parku wodnym w Centrum Park w Chojnicach. Na zakończenie wakacyjnych zajęć Ośrodek Kultury przygotował dla wszystkich ognisko z kiełbaskami. Podczas ogniska odbyły się zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez pracowników Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czersku. Tematem zajęć była szeroko rozumiana profilaktyka uzależnień  poznawana poprzez dyskusję, zabawę, różne formy aktywizujące oraz słodki poczęstunek. Na zajęciach pojawili się również panowie policjanci, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pełnej niebezpieczeństw pracy. Ośrodek Kultury w Rytlu serdecznie dziękuje: – Strażakom z OSP KSRG w Rytlu za aktywne włączenie się w realizację gry terenowej oraz przygotowanie jednego z punktów, – Kwiaciarni „Gracja” za zaangażowanie w realizację gry terenowej, Pracownikom Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za poprowadzenie integracyjnych zajęć dla dzieci, – Panom policjantom z komisariatu w Czersku, za zapoznanie dzieci ze swoją pełną niebezpieczeństw pracą, – Pani Annie Wuls z Fundacji „5Medium” za poprowadzenie warsztatów z tworzenia gry terenowej z użyciem aplikacji mobilnych.

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=48972
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola