Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XI Wojewódzki Marsz na Orientację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych woj. pomorskiego

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatni dzień sierpnia w Harcerskiej Bazie Obozowej Leśna Huta, strażacy z OSP w Czarnej Wodzie wraz z prezesem Waldemarem Kropidłowskim oraz naczelnikiem Marleną Solecką, zorganizowali po raz jedenasty, Wojewódzki Marsz na Orientację drużyn MDP z woj. pomorskiego.  Na zawody zgłosiło się blisko 50 drużyn z całego województwa, łącznie 350 osób, każda z drużyn składała się z 6 zawodników i 1 opiekuna. Pierwsi uczestnicy przybyli do bazy rajdu  już w czwartek po południu, o godzinie osiemnastej nastąpiła rejestracja drużyn, a po niej  wspólna integracja, kiedy już zapadł zmrok 20 drużyn z grupy młodszej wyruszyło na trasę rajdu nocnego, na który składały się 2 punkty teoretyczne oraz 6 punktów zadaniowych. Zadania jakie należało wykonać to min. napełnienie wiadra wodą za pomocą własnej garderoby, slalom w zszytych spodniach z ominięciem pachołków i inne. Grupy starsze startowały w marszu dziennym, na trasie na 30 drużyn czekało 15 punktów z zadaniami, min. „Runmagedon” – tor przeszkód zbudowany z opon z przeszkodą wodną, „Bowling” – przewracanie kręgli strumieniem wody z hydronetki, „Foka” – ślizg ciałem na plandece z pianą, bieg do stolika, wypicie wody z kubka i powrót na start, „Miłość w Zakopanem” – w zadymionym pomieszczeniu należy odnaleźć poszkodowanego, wynieść i udzielić pierwszej pomocy, oraz inne. Drużyny , które wyruszyły na trasę marszu dziennego musiały przebyć blisko 26 km, odnaleźć w kolejności 15 punktów z zadaniami, posługując się mapą z zaznaczoną trasą i kompasem, równocześnie na stadionie w Czarnej Wodzie odbywała się spartakiada składająca się z 12 konkurencji. Wszystkie zadania na trasie wymagały  dobrego zgrania, pracy zespołowej, kreatywnego myślenia oraz zręczności i sprawności fizycznej, czyli cech, które charakteryzują przyszłych strażaków. Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Pomorskiego Ochotnicza Straż Pożarna w Złym Mięsie jest współorganizatorem wydarzenia, podczas którego zajęli 10 miejsce w swojej kategorii. M.D.

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=49019
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola