Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspomnienie o Mirku Paluszkiewiczu

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 28 sierpnia br. w wieku 74 lat zmarł Mirosław Paluszkiewicz – chojniczanin z wyboru, pasjonat swego zawodu, zaangażowany aktywista i działacz na rzecz społeczności lokalnej, propagator sportu, wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka”. Odszedł po ciężkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 1 września br. na cmentarzu komunalnym. Mirosław Paluszkiewicz jako młody człowiek zamieszkał w Chojnicach, gdzie podjął pracę w zakładzie poprawczym ukierunkowanym na resocjalizację nieletnich. Następnie na polu zawodowym przez długie lata związany był z więziennictwem pełniącym istotną rolę w działaniach na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego – był szefem Ochrony Aresztu Śledczego. Po przejściu na emeryturę aktywnie działał w Związku Emerytów Służby Więziennej. Jako radny Rady Narodowej w kadencji 1984 – 1988 z wielkim zaangażowaniem pełnił mandat działając dla dobra mieszkańców, dbając o ich potrzeby. Od 2000 r. był współtwórcą i założycielem, a następnie wiceprezesem UKS „Ósemki” promując wielorakie dyscypliny amatorskiego sportu wśród dzieci i młodzieży, z czasem – także wśród dorosłych. Od wielu lat aktywnie działał w sferze współpracy Urzędu Miejskiego z organizacjami pozarządowymi jako członek komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert na realizację zadań powierzanych przez miasto stowarzyszeniom. Został odznaczony Brązową Odznaką Polskiego Związku Szachowego za działalność na  rzecz rozwoju i upowszechniania „królewskiej gry” w środowisku lokalnym, w kraju i za granicą. Wyróżniany był także wielokrotnie przez chojnicką Bibliotekę Publiczną za swoją pasję czytelniczą, która obejmowała bardzo szerokie spektrum gatunków i rodzajów literackich.  

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70161
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola