Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wkrótce otwarcie Dziennych Domów Pomocy

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Jeszcze w tym roku powstaną dwa Dzienne Domy Pomocy dla osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych w ramach projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. DDP, to pilotażowy projekt obejmujący mieszkańców Miasta i Gminy Chojnice oraz Gminy Konarzyny, którzy będą mogli skorzystać bezpłatnie z półrocznego turnusu i nauczyć się życia w społeczeństwie. Pierwszy Dzienny Dom Pomocy będzie prowadzony przez Fundację Palium a drugi przez Parafię pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela. Obie placówki będą funkcjonowały w partnerstwie z Miastem Chojnice i Stowarzyszeniem Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka”. Do każdego z domów uczęszczać będą 3 grupy, po 20 osób. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00. Uczestnicy będą mogli skorzystać m.in. z darmowego wsparcia psychologa, terapeuty, rehabilitanta, czy też różnych zajęć i terapii. Zapewniony zostanie także dowóz i wyżywienie. Na funkcjonowanie każdego z domów przewidziane jest łącznie 1,5 mln zł. Natomiast szacowany koszt utrzymania jednego pacjenta to 2,5 tys. zł na miesiąc. Po zakończeniu pilotażu domy będą funkcjonowały komercyjnie. DDP prowadzony przez Fundację Palium zacznie funkcjonować wraz z początkiem listopada br. w siedzibie hospicjum przy ul. Strzeleckiej 89. Natomiast DDP prowadzony przez Bazylikę rozpocznie działalność w grudniu, tymczasowo w siedzibie LGR „Mòrénka” w Charzykowach. Miejscem docelowym jest wyremontowana stara plebania przy Bazylice. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: – Fundacja Palium – Kamila Krukowska tel. 603 635 988 – Bazylika Chojnice – ks. prob. Jacek Dawidowski tel. 600 891 872 – LGR  „Mòrénka” – Adam Rogala tel. 500 100 091 Więcej informacji: www.fundacjapalium.pl, www.bazylikachojnice.pl, www.lgrmorenka.pl

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70442
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola