Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wizyta fotografików z Emsdetten i Hengelo

Data publikacji: 2012-09-16, Data modyfikacji: 2012-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Wizyta fotografików z Emsdetten i Hengelo

W dniach 7-10 września 2012 r. grupa 15 fotografików z partnerskiego miasta Emsdetten (Niemcy) i Hengelo (Holandia) przebywała z wizytą w Chojnicach.

Celem pobytu był plener fotograficzny na terenie miasta i powiatu chojnickiego, podczas którego wykonano zdjęcia w ramach tematyki „Kultura/Natura”, która związana jest z działaniami promującymi budowę nowego obiektu Domu Kultury. Część zdjęć z pleneru zamieszczona zostanie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, a także w wydawnictwie promującym ziemię chojnicką. Fotograficy z Emsdetten i Hengelo zobowiązali się do przygotowania wystawy fotograficznej, której otwarcie nastąpi w Emsdetten już w grudniu br. Burmistrz Arseniusz Finster powitał gości w piątek (07.09) na sali obrad Urzędu Miejskiego i poinformował o walorach kulturowych i przyrodniczych ziemi chojnickiej, a także przedstawił cele strategiczne rozwoju Chojnic na najbliższe lata.

Następnie fotograficy udali się na Stary Rynek oraz do Parku 1000-lecia celem wykonywania zdjęć. Przez kolejne dwa dni zwiedzali i fotografowali okoliczne miejscowości,
tj. Charzykowy, Swornegacie, Małe Swornegacie, Brusy i Konarzyny.

Irmina Łysakowska, Źródło artykułu: http://www.miastochojnice.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola