Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uczcijmy wspólnie 100-lecie niepodległości

Data publikacji: 2018-11-06, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
11 listopada bieżącego roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji chojniczanie będą mogli uczestniczyć w wielu interesujących wydarzeniach. W programie: godz. 9.15 – rozwinięcie stumetrowej flagi w biało-czerwonych barwach w Parku 1000-lecia, godz. 10.00 – 2. Bieg dla Niepodległej w Parku 1000-lecia, godz. 11. 00 –  złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikami Orła i Chrystusa Króla, godz. 12.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powiatu Chojnickiego w Bazylice Mniejszej p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, godz. 16.00 – koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej, Aula Szkoły Podstawowej nr 1, Stowarzyszenie Dworek Polski godz. 18.00 – koncert Marcina Wyrostka z zespołem Corazon w Bazylice Mniejszej. Dodatkowo od godz. 10.00 retro przejażdżka rikszą na Starym Rynku w Chojnicach, kawiarenka z rogalikami i muzyką 20-lecia międzywojennego, o godz. 13.15 taniec z flagami, od godz. 13.42 autobus linii nr 7 MZK Chojnice z przystanku pl. Jagielloński – akcja „Polsko-Śpiewająco!”. Do aktywnego udziału w planowanych wydarzeniach apelowali podczas poniedziałkowej konferencji burmistrza Bartosz Bluma, Mariusz Brunka, Leszek Redzimski oraz burmistrz Arseniusz Finster. Bartosz Bluma zachęcał do przyjścia do Parku 1000-lecia i zrobienia sobie wspólnego zdjęcia przy stumetrowej fladze Polski, Mariusz Brunka zaprosił do udziału w 2. Biegu dla Niepodległej, a Leszek Redzimski zaznaczył, że  wspólna obecność w ratuszu i w niedzielę podczas świętowania jest dowodem na to, że pomimo pewnych różnic, które nas dzielą, w sprawach małej ojczyzny jesteśmy zjednoczeni. Na zakończenie burmistrz Arseniusz Finster wyraził zadowolenie ze wspólnego spotkania i zaprosił raz jeszcze wszystkich mieszkańców do wspólnego uczczenia Święta Niepodległości.

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70830
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola