Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Teatralny weekend z nagrodami

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Chojnickie Studio Rapsodyczne w dniach 15-18 listopada wzięło udział w dwóch ogólnopolskich festiwalach teatralnych. W Wejherowie Studio pokazało spektakl “Popatrz na Lusię” a w Szczecinie “Romeo i…”. Oba spektakle zostały nagrodzone. Viktoria Szopińska grająca w spektaklu„Popatrz na Lusię” w reżyserii Grzegorza Szlangi otrzymała nagrodę aktorską na XIII Ogólnopolskim Festiwalu „Luterek” w Wejherowie. To był jedyny nagrodzony na festiwalu monodram. Cennymi uwagami dzieliło się jury, w którego skład wchodzili m.in. aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie – Magdalena Smalara oraz dramaturg związany z Teatrem Nowym w Poznaniu – Michał Pabian. Spektakl powstał dzięki stypendium artystycznemu Burmistrza Miasta Chojnice. Na IV Ogólnopolskim Festiwalu WOLFRAM w Szczecine odbywającym się w legendarnym Teatrze Kana, przyznano 2 nagrody i 2 wyróżnienia. Spektakl „Romeo i…” otrzymał połowę tych nagród: – Nagrodę za spektakl „Romeo i…” w reżyserii Grzegorza Szlangi, – Wyróżnienie aktorskie dla Dominika Gostomskiego za tytułową rolę (na zdjęciu nietypowa statuetka związana z ideą festiwalu przekazywania energii). Warto wspomnieć, że jury przeglądu było “kompleksowe” i składało się z aktora Teatru Kana Piotra Starzyńskiego, choreografki Elizy Hołubowskiej, reżyserki Pauli Rudź oraz krytyka teatralnego Adama Karola Drozdowskiego. Nasz spektakl został gorąco przyjęty też przez widownię. To już siódma nagroda dla tego spektaklu. Gratulujemy!

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=71043
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola