Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tablica pamięci Leszka Chamier Cieminskiego

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek (09.11) w Urzędzie Miejskim w Chojnicach odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pierwszemu burmistrzowi Chojnic III RP śp. Leszkowi Chamier Cieminskiemu. Symbolicznego odsłonięcia dokonała Lidia Chamier Cieminska, żona byłego burmistrza. Następnie tablica została poświęcona przez jego syna ks. Szymona. Pani Lidia podziękowała wszystkim za chęć uczczenia pamięci po jej zmarłym mężu zaznaczając, że dla niego słowa Bóg, Honor, Ojczyzna nie były sloganem. Była świadkiem tego, że z ogromną ofiarnością i z ogromnym zaangażowaniem wykonywał swoją służbę na rzecz naszej małej ojczyzny i dużej Ojczyzny. Burmistrz Arseniusz Finster dodał również, iż Leszek Chamier Cieminski działał w trudnych dla samorządu czasach, kiedy trzeba było stworzyć wszystko od zera. My mamy tzw. gotowca. Mamy ustawę, mamy rozporządzenia, mamy własność komunalną, mamy spółki, mamy miasto – mówił burmistrz. Leszek Chamier Cieminski pełnił funkcję burmistrza Chojnic w latach 1990-1992. Zmarł po długiej chorobie w lipcu bieżącego roku. Drewniana tablica z podobizną byłego burmistrza umieszczona została na pierwszym piętrze chojnickiego ratusza.

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70903
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola