Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z podróżnikiem

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 24 listopada na spotkanie z Pawłem Leszczyńskim, uczestnikiem Rejsu Niepodległości na Darze Młodzieży. “POKAŻ ŚWIATU JAKA POLSKA JEST PIĘKNA” to przesłanie Rejsu Niepodległości dookoła świata pod żaglami Daru Młodzieży. Jestem studentem III roku Nawigacji na Uniwersytecie Morskim w Gdyni (do niedawna Akademii Morskiej w Gdyni) uczelni, która kształci przyszłych marynarzy. Ucząc się przyszłego zawodu jednocześnie realizuję swoją pasję – pasję poznawania świata, zmierzania się z trudnościami, ale przede wszystkim obcowania z przepiękną przyrodą mórz i oceanów. W ramach praktyk studenckich miałem przyjemność uczestniczyć w kilku rejsach na naszym pięknym żaglowcu. Tym razem ta przyjemność była o tyle większa, że jest to rejs szczególny i niepowtarzalny. Opłynąłem wybrzeże Afryki promując piękno naszej Ojczyzny, ale jednocześnie zobaczyłem, jaki różnorodny i ciekawy jest świat. Chciałbym podzielić się wrażeniami z tego wyjątkowego rejsu  – opowiada Paweł Leszczyński.  Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia kościoła gimnazjalnego)24 listopada (sobota)godz. 17:00Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=71050
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola