Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Śp. Leszek Chamier-Ciemiński, b.burmistrz Chojnic, w archiwum Chojnice TV

 
W sobotę 21 lipca zmarł Leszek Chamier-Ciemiński, burmistrz Chojnic w latach 1990-1992. Z tej okazji publikujemy fragmenty trzech naszych relacji z miejskich wydarzeń z lat 2014 - 2016, podczas których Zmarły zabrał głos, skomentował wydarzenia z przeszłości. 0.00 - 2.40: Relacja z otwarcia wystawy fotograficznej "Chojnicki przełom 1989-91" Zbigniewa Prochowskiego, która upamiętnia wybory z czerwca 1989. 2.40 - 6.12: Promocja książki "25 lat samorządu terytorialnego Polska - Pomorze - Chojnice" w serii "Monografie Chojnickie"; przed wspomnieniami z okresu swej pracy w chojnickim samorządzie, burmistrz Arseniusz Finster bukietem kwiatów podziękował jemu za nią. od 6.12: Promocja książki Emilii Kalitty „Integracja europejska na szczeblu lokalnym w oparciu o ruchy miast partnerskich na przykładzie miasta Chojnice”; wypowiedź na temat współpracy z francuskim miastem Bayeux w latach 1990-92.

 


Jerzy Erdman
 
Data pliku video: 2018-07-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola