Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku

Data publikacji: 2018-11-27, Data modyfikacji: 2018-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Aktywnie zapowiadają się kolejne miesiące pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku. W planie pracy na rok 2018/2019 poza poszczególnymi sesjami, młodzi delegaci podejmą szereg działań na rzecz lokalnej społeczności. Nie tak dawno odbyła się uroczysta sesja inauguracyjna, a wczoraj (26.11.2018 r.), podczas kolejnego posiedzenia, debatowano m.in. na temat współpracy z Czerską Gminną Radą Seniorów, oczekiwaniach i działaniach MRM w sferze kulturalnej, a także współpracy z rówieśnikami w szkołach. Ponadto omówiono i zrelacjonowano wydarzenia, które współorganizowali oraz wspierali w listopadzie, była to .m.in. uroczysta sesja Rady Miejskiej w Czersku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Wielki Koncert Patriotyczny, udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny, a przede wszystkim oddanie czci tym, którzy polegli w  jej obronie. Podczas sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku, odbyło się ślubowanie nowo wybranych Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w obecności Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Przytarskiego, Burmistrza Czerska Przemysława Bieska-Talewskiego i Zastępcy Burmistrza Bogumiły Ropińskiej.  

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=51021
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola