Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Robocza wizyta marszałka Struka w Chojnicach

Data publikacji: 2018-07-13, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podczas wizyty w piątek 13 lipca przekazał chojnickim samorządowcom informacje o stanie zaangażowania samorządu wojewódzkiego w inwestycje. Samorządowców z powiatu chojnickiego szczególnie interesuje stan dróg , bowiem w granicach powiatu znajduje się 119,5 km dróg wojewódzkich. Gospodarz województwa pomorskiego przekazał plan inwestycyjny, który będzie realizowany w ciągu najbliższych miesięcy. – Jeszcze w tym roku rozpoczniemy modernizację drogi nr 212 na odcinku Korne – Chojnice. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. mam nadzieję że przetargi pozwolą nam na realizację w takim zakresie  w jakim ją zaplanowaliśmy. Jest także w trakcie realizacji dokumentacja projektowa zachodniego obejścia miasta Chojnice. Przystępujemy również do robót w postaci remontów bieżących m.in. na drogach nr  212 i 235 . Rozmawialiśmy o sprawnej realizacji zadań z wykorzystaniem środków unijnych. Usłyszałem liczne uwagi na temat procedur przetargowych a także niekorzystnych rozstrzygnięć postępowań, gdzie samorządy muszą zaangażować większe środki niż pierwotnie zaplanowali. Zwrócimy się o rezerwową pulę, tzw. premie by pomoc samorządom, jeśli uzyskamy określone wskaźniki wykonalności inwestycji. Marszałek Struk przypomniał też o zaplanowanej realizacji ośrodka egzaminowania kierowców w Chojnicach

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=69545
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola