Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Recital Weroniki Kowalskiej

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 17 listopada na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Weroniki Kowalskiej, która zaśpiewa utwory do tekstów m.in. Osieckiej, Młynarskiego, Leśmiana i Baczyńskiego. Weronika Kowalska ma 19 lat i studiuje ekonomię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od kilku lat uczęszcza na zajęcia wokalne do Chojnickiego Centrum Kultury. Na swoim koncie ma wiele nagród. W 2015 r. zdobyła I nagrodę w finale wojewódzkim 32-go Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w kategorii poezji śpiewanej. W tym samym roku na Kwietniowych Spotkaniach z Poezją zajęła III miejsce. Na tym samym konkursie w latach 2016 i 2017 zajęła kolejno I i II miejsce. W 2016 r. w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na etapie powiatowym zajęła I miejsce, a w eliminacjach wojewódzkich za interpretację utworu poetyckiego „Garbus” Bolesława Leśmiana otrzymała wyróżnienie. W 2017 r. i 2018 r. również w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na etapie powiatowym zajęła I miejsca. W 2017 r. zdobyła II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy, na którym konkurowała ze studentami szkół aktorskich i akademii muzycznych. Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się szesnaście lat temu, kiedy to rodzice postanowili zapisać mnie na kościelną scholę. Występy z dziecięcym chórem sprawiły, że w śpiewaniu odnalazłam swoją pasję. Jeszcze w gimnazjum brałam udział w wielu konkursach, a pozytywne wyniki były dla mnie ogromną motywacją do rozwoju w tym kierunku. Rozpoczęłam więc lekcje śpiewu w Chojnickim Centrum Kultury, to tam podsunięto mi pomysł spróbowania swoich sił w poezji śpiewanej, i dziś uważam, że był to strzał w dziesiątkę. Świetnie czuję się w tej stylistyce i choć od października rozpoczęłam studia ekonomiczne, to z muzyką chcę wiązać swoje plany na przyszłość – opowiada młoda artystka. Koncert jest realizowany w ramach stypendium kulturalnego Burmistrza Chojnic. Sobota 17 listopada 2018 r., godz. 18:00Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia kościoła gimnazjalnego)Wstęp wolny  Zapraszamy!

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70883
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola