Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Program wsparcia prokreacji metoda n vitro - już uruchomiony

Data publikacji: 2018-08-07, Data modyfikacji: 2018-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Miejska Chojnice uruchomiła już program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Chojnic. Skorzystały z tej możliwości pierwsze pary, które zgłosiły się do wyłonionych w konkursie placówek medycznych. O działaniu programu informował na konferencji prasowej 30 lipca Grzegorz Czarnowski, dyrektor Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia. Podpisaliśmy umowy z trzema spółkami: Centrum Zdrowia Gameta z Gdyni, Invicta z Gdańska oraz Centrum Medyczne Klinika Leczenia Niepłodności Genesis z Bydgoszczy. Chętne pary muszą spełniać wymogi formalne: pozostawać w związku małżeńskim, mieć poświadczone zamieszkanie w Chojnicach. Zgodnie z przyjętym wcześniej regulaminem należy także spełniać stosowne wymogi medyczne.   W ramach realizacji programu przewiduje się dofinansowywanie w wysokości do 80% kosztu całkowitego wykonywanego zabiegu, nie więcej niż 5 000 zł do jednej procedury zapłodnienia in vitro, składającego się z: wykonania punkcji pęcherzyków jajowych, znieczulenia ogólnego stosowanego podczas punkcji, zapłodnienia komórki jajowej dostępnymi metodami i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro, przeprowadzenia transferu zarodków do jamy macicy, witryfikacji zarodków z zachowaniem potencjału rozwojowego, przechowywania zarodków kriokonserwowanych do roku, dwie wizyty lekarskie w czasie ciąży,   Procedura skorzystania z dofinansowania jest następująca: Kontakt z jedną z klinik lub z Wydziałem Edukacji, Wychowania i Zdrowia UM w Chojnicach Zapisanie się na wizytę kwalifikacyjną Przygotowanie kopii pełnej dokumentacji medycznej Spotkanie się z lekarzem kwalifikującym lub koordynatorem w klinice Otrzymanie dofinansowania i rozpoczęcie leczenia   Dofinansowanie nie obejmuje zaś kosztów: Badań kwalifikacyjnych do procedury in vitro; badania kwalifikujące, nadzór nad stymulacją mnogiego jajeczkowania, badania wirusologiczne, koszty farmakoterapii, koszt przechowywania zarodków powyżej jednego roku, inne koszty, wynikające z indywidualnych potrzeb/ procedur zdrowotnych pary, oraz koszty poniesione przed zawarciem umowy realizatora z Ogłaszającym konkurs jak i przed zakwalifikowaniem się par/ osób do programu, ponoszą pacjenci we własnym zakresie.     Kontakt:   Gameta Gdynia Centrum sp. z o.o. ul. Św. Piotra 21, 81 – 347 Gdynia Tel (058) 52 61 002 e-mail: rejestracja-gdynia@gameta.pl http://gameta.pl/gameta-gdynia   Invicta Spółka z.o.o. Ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk Tel 058 58 58 810 e-mail: invicta@invicta.pl   http://www.invicta.pl   NZOZ Centrum Medyczne Klinika Leczenia Nieplodności Genesis Ul. Waleniowa 24, 95 – 435 Bydgoszcz Tel.697 706 250 e-mail:karolina.wasilowa@gmail.com http://www.klinika-leczenia-nieplodnosci.pl   Współpraca w Chojnicach: Solmed sp. z o.o. Ul. Mickiewicza 24, 89 – 600 Chojnice; tel(052) 56 55 333; http://solmedchojnice.pl   Urząd Miejski w Chojnicach Wydział Edukacji, Wychowania i Zdrowia Stary Rynek 1, 89 – 600 Chojnice tel. (052) 397 18 00 wewn. 48,49 https://www.miastochojnice.pl    

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=69783
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola