Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prawa człowieka oczami dzieci

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek (18.12) w ratuszu odbyło się spotkanie z uczniami klasy pierwszej „B” Szkoły Katolickiej im. Piotra Dunina w Chojnicach. Dzieci przybyły na zaproszenie wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego, który osobiście podziękował za włączenie się w projekt „Chojnice – Samorząd przyjazny dzieciom”. W ramach projektu, aby uczcić siedemdziesiątą rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, dzieci przygotowały ilustracje do książeczek z treścią Deklaracji oraz komentarzami do dokumentu. Swoje rysunki dzieci przygotowywały podczas lekcji poświęconej Prawom Człowieka, którą gościnnie poprowadził dr Przemysław Zientkowski, który od lat zajmuje się tą problematyką, między innymi prowadząc zajęcia z zakresu praw człowieka, wolności obywatelskich i międzynarodowego prawa humanitarnego na UKW w Bydgoszczy. Inicjatorem i wykonawcą książeczek byli: wychowawca klasy p. Katarzyna Krawczyk – Pokrzywińska oraz Przemysław Zientkowski. Na zakończenie wiceburmistrz wręczył dzieciom słodycze, a mali chojniczanie zwiedzili budynek ratusza. Książeczki zostaną przekazane do bibliotek szkolnych oraz nieodpłatnie będzie je można otrzymać w ratuszu.

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=71355
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola