Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poparcie budowy Multicentrum Victoria podpisane

Data publikacji: 2012-08-07, Data modyfikacji: 2012-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Poparcie budowy Multicentrum Victoria podpisane

 

Inwestor Mariusz Sobol spotkał się wczoraj z burmistrzem Arseniuszem Finsterem w celu podpisania deklaracji poparcia na budowę Multicentrum Victoria na terenie dawnych zakładów mięsnych. Gremium opiniującym dokument było również prezydium Rady Miejskiej, przewodniczący Komisji Stałych oraz przewodniczący klubów.

Zanim zagłosowano wystąpił Robert Matysiak z Axel Consulting ze Świdwina, przedstawiając projekt rewitalizacji terenów przemysłowych i budowy galerii. Planowane rozpoczęcie realizacji inwestycji - pod warunkiem uzyskania pożyczki, to IV kwartał 2012 r., natomiast otwarcie zaplanowane jest na II kwartał roku 2014. Koszt inwestycji to 90 mln zł. Galeria umiejscowiona będzie bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic Derdowskiego i Zielonej. Będzie miała 5 kondygnacji, a całkowita powierzchnia najmu to 14 000 m2. W budynku mieścić się będzie supermarket, salon RTV i AGD, 4-salowe kino, ponad 80 sklepów oraz lokale użytkowe.

Robert Matysiak wskazał także korzyści dla miasta wynikające z budowy Victorii: wkład inwestora ⅓ wartości w przebudowę ulicy Derdowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicami Wysoką, Mickiewicza, Zieloną oraz przebudowa ulicy Zielonej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Strzelecką w Chojnicach (koszty inwestycji w ⅓ pokryje również miasto i w ⅓ powiat); powstanie przystanków MZK i zatoczek autobusowych; wpływy z podatku od nieruchomości ok. 500 000 zł rocznie; utworzenie od 600 do 800 nowych miejsc pracy; aktywizacja lokalnych przedsiębiorców w okresie realizacji inwestycji i funkcjonowania obiektu. Inwestor zapewnił również na mocy porozumienia z miastem objęcie monitoringiem wizyjnym 3 skrzyżowań ulic, stworzenie punktu widokowego na dachu i tzw. zaułka historycznego oraz organizację wystawy promującej pobliskie parki przyrodnicze.

 

miastochojnice.pl, Źródło artykułu: miastochojnice.pl, Autor zdjęć: miastochojnice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola