Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowanie prac Rady Miejskiej w kadencji 2014-2018

Data publikacji: 2018-11-17, Data modyfikacji: 2018-11-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 9 listopada 2018 roku odbyła się 49 sesja Rady Miejskiej w Chojnicach, będąca ostatnią w kadencji 2014-2018. Już wkrótce, bo 23 listopada, Rada Miejska zbierze się ponownie, lecz w zupełnie innym składzie. Sesja ta była ważna również dlatego, iż u boku burmistrza Arseniusza Finstera zasiadł nowy wiceburmistrz, którym został Adam Kopczyński. W związku z tym, iż to ostatnia sesja, przewodniczący Rady Antoni Szlanga przedstawił informacje podsumowujące pracę Rady na przestrzeni minionych czterech lat. Rada Miejska w kadencji 2014-2018 zbierała się na 48 sesjach, gdzie średnia frekwencja radnych wynosiła 95,4 %. W ciągu minionych czterech lat podjęto 578 uchwał oraz przegłosowano 23 wnioski. Radni pracowali w siedmiu komisjach stałych: rewizyjnej, budżetu i rynku pracy, gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, kultury i sportu, ds. społecznych, edukacji oraz ochrony środowiska. Zgodnie z potrzebą, komisja rewizyjna zbierała się na 64 posiedzeniach podejmując 19 wniosków. Komisja przeprowadziła również kontrole według planów zatwierdzonych uchwałami Rady Miejskiej. W 2015 r. przeprowadzono 10 kontroli, w 2016 r. 6 kontroli, w 2017 r. 6 kontroli oraz w 2018 r. 4 kontrole. Komisja budżetu i rynku pracy gromadziła się na 51 posiedzeniach podejmując 21 wniosków. Komisja gospodarki komunalnej i mieszkaniowej obradowała 56 razy podejmując 64 wnioski. Komisja kultury i sportu zbierała się na 54 posiedzeniach podejmując 64 wnioski. Komisja ds. społecznych zbierała się na 54 posiedzeniach podejmując 46 wniosków. Komisja edukacji obradowała na 49 posiedzeniach podejmując 10 wniosków. Z kolei komisja ochrony środowiska gromadziła się na 59 posiedzeniach podejmując 29 wniosków. Po przedstawieniu powyższych danych statystycznych oraz po odczytaniu sprawozdania burmistrza Arseniusza Finstera z okresu międzysesyjnego, radni przegłosowali następujące uchwały: w sprawie zmian w budżecie miasta oraz w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej, w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, w sprawie udzielenia dotacji na remont dachu „Starej Plebanii”, w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta, w sprawie wysokości i zasad ustalania i rozliczania dotacji celowych dla podmiotów prowadzących żłobki i kluby dziecięce na terenie Chojnic w roku 2019, w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Chojnice, w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Gminnego programu rewitalizacji miasta Chojnice, a także w sprawie zmiany Statutu Miasta Chojnice. Po zakończeniu obrad każdy z radnych otrzymał podziękowanie za pracę na rzecz Miasta Chojnice.

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70991
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola