Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pobyt delegacji z Chojnic na Ukrainie

Data publikacji: 2012-08-27, Data modyfikacji: 2012-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Pobyt delegacji z Chojnic na Ukrainie

 

W dniach 11-20 sierpnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z członkami Chojnickiego Stowarzyszenia Miast Partnerskich przebywali z rewizytą na Ukrainie.

Pierwszego dnia zwiedzili Lwów (Cmentarz Łyczakowski, Orląt Lwowskich, Stare Miasto), a drugiego zaznajomili się ze szkołą w Sachniwce, w której spali oraz dyrekcją i uczniami. Następnie odwiedzili Korsuń Szewczenkowski, stadion w Kijowie, park Zofiówka w Humaniu oraz grób ukraińskiego wieszcza Tarasa Szewczenki w Kaniowie. Na chojniczan czekały też inne atrakcje: poznanie ukraińskiej kuchni i tradycji, dyskoteki oraz pobyt u rodzin w Sachniwce i Korsuniu. Każdy mógł również codziennie korzystać z basenu, zajęć sportowych i kulturalnych. Nad pozytywną realizacją przygotowanego programu pobytu czuwali pracownicy szkoły oraz Larysa Tkacz, przyjaciółka Chojnic.
Ostatniego dnia Wołodymir Riaboszabka Przewodniczący Rady Rejonu Korsunia Szewczenkowskiego wręczył wszystkim dyplom i książeczkę w formie albumu.

Uczestników pobytu na Ukrainie połączyła więź przyjaźni i dlatego dzień wyjazdu do Polski nie był łatwy. Łzy, prezenty „na pamiątkę” i autokar otoczony dziećmi niechcącymi wypuścić chojniczan do domu świadczyły o tym, czym tak naprawdę jest partnerstwo miast. To poznanie kultur, tradycji, sposobu życia, pomysły do przeniesienia na „swój teren” i wyraz prawdziwej gościnności, a nie tylko sam fakt podpisania dokumentu o partnerstwie.

Delegacja z Chojnic opuściła Sachniwkę 19 sierpnia o godz. 8.

 

miastochojnice.pl, Źródło artykułu: miastochojnice.pl, Autor zdjęć: miastochojnice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola