Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Plenerowa wystawa fotograficzna “Adopcja z Kulturą"

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Chojnickie Centrum Kultury przypomina wystawę fotograficzną, która powstała we współpracy z chojnickim Schroniskiem dla zwierząt „Przytulisko”. Warsztaty prowadziła Anna Zajkowska, dziennikarka i fotoreporterka, a zdjęcia uczestników, które powstały podczas wakacyjnych sesji fotograficznych można oglądać na płycie Starego Rynku do 15 października. Światowy Dzień Zwierząt został po raz pierwszy zorganizowany w Polsce 4 października 1993 roku. Podczas Światowego Tygodnia Zwierząt organizacje zachęcają do adopcji, uświadamiają, co czeka bezdomne zwierzęta, piętnują znęcanie się nad nimi, szkolenie do walk i bezmyślne zabijanie. Kampanię adopcyjną w naszym mieście prowadzi Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt i Schronisko dla zwierząt „Przytulisko”, z którymi Chojnickie Centrum Kultury współpracowało w ramach akcji „Adopcja z Kulturą”. Projekt „Adopcja z Kulturą” powstał głównie po to, by pokazać, jak fajnymi stworzeniami są zwierzęta z chojnickiego Schroniska dla Zwierząt „Przytulisko”. Za pomocą fotografii chcieliśmy zwrócić uwagę, że przebywające tam psy i koty to nie smutasy zza krat, ale istoty, które pragną czułości, są wierne, bystre, potrafią i lubią się bawić. Te cechy staraliśmy się pokazać podczas wakacyjnych sesji zdjęciowych. Chcemy też zaznaczyć, że zwierzaki, po zadziwiająco szybkim oswojeniu się, świetnie współpracują. A jeśli po kilkunastominutowym kontakcie z nami chętnie i wiernie wykonywały polecenia, to jak mądrymi i cudownymi zwierzakami muszą być! – opowiada Ewa Kerplik koordynator akcji. Pomóż! Pokochaj! Adoptuj! www.przytuliskochojnice.pl Wspieramy zwierzęta w schronisku!     Przyłącz się!

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70485
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola