Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostatnie tchnienie... PKP Chojnice.

 
Film pokazujący obecny stan dworca PKP. Największą uwagę skupiłem na wieżę wodną, starą wybudowaną jeszcze podczas zaboru niemieckiego. W ostatnich dniach pojawiła się informacja o rozbiórce zabytkowych dwóch wież wodnych.. O ile tej w głębi stacji nie szkoda. To stara zabytkowa wieża ze zdobieniami jest jedną z najcenniejszych pozostałości jaką zostawili nam Niemcy. Szkoda tych budynków.. Niestety żyjemy w kraju, w którym nie remontuje się zabytków, tylko najlepiej je rozebrać... Wielka szkoda. Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei : facebook.com/SMKChojnice?fref=ts Co najciekawsze w rządowych planach do 2030 stacja Chojnice jest zupełnie pominięta, niestety oczkiem w oku jest Pendolino.. a stacje mniejsze są pominięte... Kiedyś Chojnice były wielkim węzłem kolejowym. Teraz zostały tylko ostatki..

 


FilmStudio Chojnice
 
Data pliku video: 2015-06-12, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola