Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

OSP Chojnice wznawia działalność - 21 stycznia 2015 roku

Data publikacji: 2015-01-21, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Reaktywowana OSP w Chojnicach (pow. chojnicki) zamierza skupić się na szkoleniu młodych druhów. Tradycje OSP w tej miejscowości mają już około 150 lat. Jak relacjonuje portal Chojnice.com, to już kolejna próba wznowienia działalności OSP w Chojnicach. Teraz sprawą zajęli się miejscowi strażacy zawodowi. Jednostka ma już około sześćdziesięciu członków. Prezesem został Karol Górnowicz, który jednocześnie pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. W działalność stowarzyszenia włączył się burmistrz Arseniusz Finster. Druhowie oficjalnie spotkali się z burmistrzem, by rozmawiać o współpracy władz samorządowych z OSP. Ratusz wspiera już działalność innych jednostek z gminy. Ochotnicy niosą pomoc nie tylko podczas zdarzeń losowych, ale też w trakcie imprez sportowych czy kulturalnych. Druhowie z Chojnic liczą na wsparcie w zakupie umundurowania oraz w zapewnieniu odpowiednich warunków do szkolenia młodzieży. Drużyna MDP ma się doskonalić pod okiem strażaków zawodowych. Rozmowy na te tematy odbędą się w najbliższej przyszłości. Burmistrz Chojnic zastrzega, że na razie jest za wcześnie, by decydować o konkretnych przedsięwzięciach finansowych. Wstępnie jest mowa o wsparciu jednostki kwotą 15 tys. zł. Druhowie mają też otrzymać samochód volkswagen z 1993 roku, zakupiony kilka lat temu dla straży. http://strazak.org.pl

Pełna treść wiadomości na: ospchojnice.pl/?p=203
ospchojnice.pl, Źródło artykułu: ospchojnice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola