Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olivia Business Centre w kolejnej odsłonie akcji pomocy poszkodowanym przez nawałnice na Pomorzu

Data publikacji: 2017-09-15, Data modyfikacji: 2017-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Olivia Business Centre w kolejnej odsłonie akcji pomocy poszkodowanym przez nawałnice na Pomorzu

Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice oraz Krzysztof Gierszewski, zastępca burmistrza Brus z wizytą w Olivia Business Centre. Odebrali wyprawki szkolne zebrane przez Rezydentów OBC w ramach akcji pomocy poszkodowanym przez sierpniową nawałnicę pt. „Razem możemy więcej” 

Miesiąc temu Olivia Business Centre zainicjowało akcję pomocy poszkodowanym przez nawałnice, które przeszły przez Pomorze nocą z 11 na 12 sierpnia – „Razem możemy więcej”. Najbardziej ucierpiały w nich powiaty kościerski, bytowski oraz chojnicki. Zniszczenia w gminach były (i nadal są) ogromne: pozrywane linie energetyczne, podtopienia, zerwane dachy domów, szkół, urzędów… Podczas wichur zginęło 5 osób. Zgodnie z aktualnymi szacunkami, skutki kataklizmu usuwane będą jeszcze nawet przez kilka lat, powalone drzewa… do 2019 roku; w efekcie nawałnicy zniszczone zostały ponad 44 tysiące hektarów lasów.

Już kilka dni po katastrofie na miejscu, w Chojnicach, obecni byli przedstawiciele Olivia Business Centre. Rozmawiali m.in. z inspektorem Adamem Kuklewskim z Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Gminy Chojnice oraz Bernadetą Zimnicką, dyrektor gminnego zespołu oświaty. Wspólna analiza najbardziej palących potrzeb skutkowała błyskawicznym zakupem przez Olivia Business Centre agregatu prądotwórczego, plandek oraz pił, które chwilę później przekazane zostały przedstawicielom gminy. 

- Po pilarki pojechaliśmy aż do Słupska – opowiada Paweł Pinker z Olivia Business Centre – W najbliższej okolicy ich po prostu zabrakło. To krzepiące, że tak szybko reagowano na najważniejsze, sygnalizowane wówczas potrzeby

Sprawą, która wymagała i wciąż wymaga długofalowych działań jest, zgodnie z informacjami uzyskanymi w gminie Chojnice, pomoc szkole w Silnie. Placówka uległa wielu zniszczeniom, zerwało dużą część dachu, niektóre pomieszczenia zostały zalane. Olivia Business Centre czeka jeszcze na finalną wycenę szkód. Po jej otrzymaniu zapadną decyzje, w jakim stopniu Olivia i jej rezydenci mogą włączyć się w proces odbudowy szkoły, z której korzystają nie tylko uczniowie, zerówkowicze i maluchy z klas 1-3, ale też miejscowa społeczność.

Od początku OBC starało się też włączyć do akcji pomocy poszkodowanym – „Razem możemy więcej” – firmy rezydujące w kompleksie biznesowym. Na apel Olivii odpowiadały błyskawicznie i osoby indywidualne, np. z Airhelp czy firmy Bayer i przedsiębiorstwa. Wśród pracowników Energi, Fuji i Staplestrwała min. zbiórka rzeczy potrzebnych świetlicy przyszkolnej w Kłodawie, szkole w Silnie i innym placówkom, których podopieczni we wrześniu rozpoczęli kolejny rok szkolny. Olivia Business Centre odwiedzili niedawno Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice oraz Krzysztof Gierszewski, zastępca burmistrza miasta Brusy. Osobiście odebrali wyprawki szkolne, w tym plecaki, piórniki, artykuły biurowe, zeszyty czy kredki, zgromadzone przez pracowników wspomnianych firm.

- Co taka społeczność jak nasza może jeszcze zrobić dla Was, gminy, dla poszkodowanych? – pytała Zbigniewa Szczepańskiego, na koniec spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele darczyńców, Monika Bogdanowicz z Olivia Business Centre. 

- Zadeklarowaliście pomoc w odbudowie starej, zabytkowej szkoły w Silnie, za co jestem bardzo wdzięczny. Przekazywaliście też już liczące się dary, które trafiły w kluczowym momencie do najbardziej poszkodowanych. Przypomnę, że nawałnica dotknęła, też w sensie materialnym, aż 1/3 mieszkańców naszej gminy, liczącej sobie 18 tysięcy osób. Cenimy sobie ten dar serca. Często praca psychologów polega na dawaniu nadziei, wy takowymi teraz jesteście, dajcie nam nadzieję – mówił Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice. – Teraz waszą pomoc adresujecie do dzieci. Ta pomoc, wyprawki szkolne, jest w punkt i znamienna. Wszystkim firmom z całego serca, w imieniu własnym i mieszkańców, dziękuję.

- Jesteśmy w mieście, które jest symbolem wielkiej solidarności, przez duże S. Wy tu także działacie, funkcjonujecie. Tę solidarność widać w Olivia Business Centre. – podkreślał Zbigniew Szczepański i dodawał – Dodatkową pomocą będzie Państwa zainteresowanie naszą wspaniałą bazą turystyczną i państwa obecność w pięknych gminach Brusy i Chojnice. Musimy się odbudować. Nie ucierpiał aż tak bardzo nasz park narodowy czy Bory Tucholskie. Mamy w powiecie ponad 160 km ścieżek rowerowych, mamy 100 jezior… I mamy nadzieję, że mieszkańcy Trójmiasta będą wciąż przyjeżdżać do nas na urlop, wypoczynek, wczasy. Zapraszamy. To będzie nieocenione dla nas wsparcie.  

Olivia Business Centre, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Olivia Business Centre
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola