Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

OGŁOSZENIE PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W CZERSKU - dot. nadania nazwy ulicy lub placu

Data publikacji: 2018-09-14, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 7 września 2018 r. wpłynął wniosek grupy inicjatywnej mieszkańców gminy Czersk o nadanie nazwy ulicy lub placu w Czersku imieniem Józefa Piekarka. Niniejszy wniosek uzasadniono szczególnymi zasługami Józefa Piekarka dla społeczności miasta i gminy Czersk w latach 1951 – 1989. Józef Piekarek jako nauczyciel szkół czerskich i jeden z pierwszych pedagogów nowopowstałego Liceum Ogólnokształcącego w Czersku odznaczał się charyzmą i zaraźliwym entuzjazmem. Poza szeroko zakrojoną pracą dydaktyczno-wychowawczą był również zapalonym społecznikiem. Działał w harcerstwie m. in. jako organizator obozów i założył harcerską drużynę wodną w Ostrowitem. Założył SKKT przy LO w Czersku i organizował obozy wędrowne, rowerowe, spływy kajakowe, obozy żeglarskie i in. Działał w Lidze Obrony Kraju  jako instruktor samoobrony i pierwszej pomocy oraz musztry. Współorganizował przedstawienia teatralne, widowiska, bale maskowe, studniówki i bale sportowców. Pracował społecznie inicjując budowy obiektów sportowych, organizując oprawę świąt narodowych. Założył pierwszy Klub Seniora w Czersku, organizował wycieczki, wyjazdy do teatrów i oper – napisano w uzasadnieniu wniosku. link do wniosku o nadanie nazwy ulicy lub placu

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=49331
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola