Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Inscenizacja teatralna przygotowana przez pracowników, opiekunów rodziców oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Jana Brzechwy w Czersku to spektakl promujący patriotyzm lokalny, zagłębiający się w historie naszych stron. Wplecione w spektakl pieśni patriotyczne wykonywane przez naszych małych aktorów podnoszą ten spektakl do rangi wydarzenia które wspaniale wpisuje się w uroczyste gminne Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Współorganizatorami uroczystości są Gmina Czersk, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Czersku oraz Ośrodek Kultury w Łęgu. Inicjatorem gminnych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej jest Stowarzyszenie Grupa M – możesz wszystko. Spektakl jest jednym z wydarzeń kulturalnych – w ramach gminnych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej zapraszamy również na Wielki Koncert Patriotyczny „Niepodległa” w dniu 10.11.2018 o godz 18.00 oraz spektakl przedstawiający historię Państwa Polskiego „Oto historia” który odbędzie się w dniu 11.11.2018 o godzi 18.00. Gorąco zapraszamy. „Niepodległa” to cykl imprez gminnych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej . W Jedną z uroczystości jest „Wielki Koncert Patriotyczny” w wykonaniu młodzieży województwa pomorskiego jak również osób dorosłych działających przy Stowarzyszeniu „Grupa M – możesz wszystko” które ma zaszczyt być głównym organizatorem tego święta. 10 listopada o godzinie 17.30 zapraszamy wszystkich Państwa na uroczystość wręczenia medali osobom zasłużonym. Po oficjalnych uroczystościach będą mogli się Państwo „zanurzyć” we wspomnienia związane z historią Naszej Niepodległości przedstawione przez organizatorów. Serdecznie Zapraszamy – Grupa M. „A to historia” to projekt wieńczący kilkumiesięczną pracę grupy młodzieży którą połączyła wspólna pasja do teatru. Młodzież ze szkoły podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku wraz z młodzieżą Grupy teatralnej M podjęła się przedstawienia w rocznicę Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości historii naszego państwa od jego początków do czasów obecnych. Dzięki scenariuszowi udostępnionemu dzięki uprzejmości Dyrektor Warsztatów Artystycznych z Chicago – Agacie Paleczny, 11 listopada będą mieli Państwo możliwość przeniesienia się w zamierzchłe czasy państwa Piastów, stanąć na wzgórzu pod Grunwaldem czy przespacerować po Wawelu. Spektakl ubrany w kolorową scenografię multimedialną i „malowany” wspaniałą muzyką zachwyci każdego. Niestety jest to ostatnia uroczystość w ramach „Wielkiego Koncertu Patriotycznego”, którego organizatorem i inicjatorem jest Stowarzyszenie „Grupa M – możesz wszystko…” . Współorganizatorami cyklu imprez Gminnych Obchodów Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej są: Burmistrz Czerska – Jolanta Fierek, Szkoła Podstawowa nr.2 im. Jana Pawła II w Czersku, Przedszkole Samorządowe nr. 2 im. Jan Brzechwy oraz Ośrodek Kultury w Łęgu.

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=50475
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola