Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

LK 203, cz 2: Tczew - Chojnice - Piła Gł. 15.04.2018

 
Linia kolejowa 203, cz.2: Tczew - Chojnice – Piła Główna z tyłu pociągu 58110/58111 TLK Bory Tucholskie, odjazd z Tczewa o 13:02 w dniu 15.04.2018. Pociąg na tym odcinku obsłużył następujące stacje: 0:00 - Tczew 0:19 - Starogard Gdański 0:37 - Kaliska 0:44 - Czarna Woda 0:53 - Czersk 1:17 - Chojnice 1:39 - Lipka Krajeńska 1:55 - Złotów 2:03 - Krajenka 2:22 - Piła Główna Linia kolejowa 203 to jedna z niewielu linii kolejowych nie będącymi "pod drutem". W związku z planami PKP PLK dotyczącymi elektryfikacji tej linii albo jej odcinków, urok szlaku niezelektryfikowanego uleci, dlatego postanowiłem tym razem nagrać tę trasę. Niestety, nie ma takiego pociągu w którym można by było nagrać trasę w jednym ciągu, i musiałem zrobić to na dwa razy. W tej części poznajemy odcinek od Tczewa przez Czersk, Chojnice i Lipkę Krajeńską do Piły Głównej. Linia jest dwutorowa od Tczewa do Gutowca, dalej jest jako jednotorowa. Drugi tor 'zaiwanili' rosjanie w 1945. W planach PKP PLK jest elektryfikacja linii z Czerska do Chojnic i być może do Tczewa, czy do Piły??? Nie wiadomo... Na tym odcinku w dniu 13.08.2017 rozegrała się tragedia. To właśnie tutaj, przez tę okolicę miejscowości Rytel przeszła potężna burza w której zginęło pięć osób, w tym dwie harcerki w obozie harcerskim w Suszku który jest niecałe pięć kilometrów na południe od Rytla. Jadąc tą trasą można ogrom zniszczeń zauważyć do dzisiaj. Kamera trochę oddaje to co się stało jednak widok przez boczne okna oddaje niemal wszystko, połamane jak zapałki lub powyrywane z korzeniami drzewa, ocalało mało które drzewo. Wszystko można obejrzeć na trasie od Czerska do Chojnic. Pamiętajmy, że zmiany klimatu są nieuchronne, i niebawem taka nawałnica może uderzyć gdzieś indziej.

 


JuMi74
 
Data pliku video: 2018-04-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola