Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komunikat Burmistrza Czerska w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie usuwania odpadów zawierających azbest - powstałych w wyniku wystąpienia zdarzenia noszącego znamiona klęski żywiołowej w dniu 11 sierpnia 2017 r.

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z ogłoszeniem przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku konkursu pod nazwą: „Usuwanie odpadów zawierających azbest – likwidacja skutków klęski żywiołowej” Burmistrz Czerska zawiadamia, że w nieprzekraczalnym terminie do  dnia 17 sierpnia 2018 r.  w biurze nr 22 (parter) Urzędu Miejskiego w Czersku będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie usuwanie odpadów zawierających azbest – powstałych w wyniku wystąpienia zdarzenia noszącego znamiona klęski żywiołowej w dniu 11 sierpnia 2017 r. Dofinansowanie dofinansowania dotyczy wyłącznie usuwania odpadów zawierających azbest powstałych w wyniku wystąpienia zdarzenia noszącego znamiona klęski żywiołowej, tj. nawałnicy, która w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. przeszła nad częścią gminy Czersk. Do dofinansowania mogą zostać zgłoszone zadania z zakresu: a) demontażu, transportu i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest; b) transportu i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest znajdujących się w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Zadania muszą spełniać następujące wymogi: a) przeprowadzone zostaną zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004 r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. z 2004r., Nr 71, poz. 649 z późn. zm.); b) posiadać będą dokumentację fotograficzną obrazującą ich aktualny stan (przed rozpoczęciem prac – po nawałnicy), umożliwiającą porównanie z fotograficzną dokumentacją powykonawczą. c) zebrane odpady zawierające azbest muszą być przekazane na składowisko docelowe (ostateczne miejsce unieszkodliwienia odpadów) w terminie do dnia złożenia Rozliczenia zadania. Ze względu na ograniczony budżet konkursu, rzeczywisty poziom dofinansowania zadań po rozstrzygnięciu konkursu może pokryć tylko część poniesionych kosztów kwalifikowanych. Wnioski należy składać na drukach  wniosku o udzielenie dotacji (dot. azbestu) wraz ze stosownymi załącznikami. Wymienione druki można otrzymać w biurze nr 22 Urzędu Miejskiego w Czersku lub pobrać ze strony: www.czersk.pl  (w zakładce wnioski do pobrania). Za termin złożenia wniosku uznaje się datę wpływu kompletnego wniosku wraz ze stosownymi załącznikami do Urzędu Miejskiego w Czersku. W sprawach dotyczących naboru do konkursu informacji udziela p. Kazimierz Stoltmann: tel. (52) 3954814

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=48153
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola