Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileuszowy X Festyn Gocki za nami…

Data publikacji: 2018-09-22, Data modyfikacji: 2018-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Rezerwat Kręgi Kamienne w Odrach tętnił dzisiaj (22.09.2018 r.) życiem, a to wszystko za sprawą Gotów… W sobotnie przedpołudnie z okazji 60 lecia Rezerwatu Archeologiczno – Przyrodniczego Kręgi Kamienne w Odrach odbyła się konferencja popularnonaukowa z udziałem prof. Tadeusza Grabarczyka oraz prof. Ludwika Lipnickiego. Natomiast popołudniu – przed „Kręgami Kamiennymi” wyrosła najprawdziwsza wioska Gotów, a na stołach pyszniło się gockie jadło, jak choćby apetyczne placki Morghwany, napar Alvara czy syrop Magnusa. Turystów, odwiedzających tego dnia rezerwat najbardziej zachwycili jednak mali Goci – czyli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu, które jak co roku – wraz z rodzicami i nauczycielami – przygotowały inscenizację życia Gotów. Nie zabrakło też horoskopu celtyckiego, pokazu walk rycerskich i warsztatów ceramicznych mistrza Arkuszyńskiego. Koło garncarskie było wręcz oblegane przez dzieci, które z zapałem lepiły piękne garnuszki i wazoniki. Można też było zwiedzić bezpłatnie rezerwat z kustoszem – panią Zofią Breske, a potem sprawdzić swoją wiedzę o rezerwacie, biorąc udział w konkursach przygotowanych przez Panią Kustosz. Uczestnicy wydarzenia mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie plecionkarstwa oraz wikliniarstwa na specjalnie zorganizowanych warsztatach, po których każdy z uczestników zabrał swoje dzieło do domu! Temu wszystkiemu towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołu Atlantyda. UM Czersk P.P więcej ZDJĘĆ  

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=49526
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola