Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz Złotych Godów w Czersku

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 16 listopada odbyła się uroczystość Złotych Godów, która jest wyjątkowa okazją do odznaczenia Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Czerska Jolanta Fierek składając jednocześnie Jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia długich, jeszcze piękniejszych wspólnych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnej miłości. Medale otrzymali: Małgorzata i Jan Jażdżewscy Marta i Jan Bloch Halina i Mieczysław Brańka Teresa i Jan Buszczak Alicja i Tadeusz Chyrek Zofia i Antoni Czarnowscy Gertruda i Edmund Danielewscy Irena i Edmund Gradowscy Edyta i Paweł Gwizdała Irena i Jan Hamerscy Urszula i Antoni Jaster Elzbieta i Zygmunt Kaszubowscy Barbara i Jan Kiedrowscy Irena i Ludwik Kłopotek Teresa i Franciszek Milkowscy Renata i Stanisław Muzykowie Wanda i Robert Orlikowscy Elżbieta i Eugeniusz Piechowscy Jadwiga i Józef Sarnowscy Halina i Dominik Sikora Elżbieta i Jan Tyda Barbara i Stanisław Wereszczyńscy Maria i Kazimierz Zabroccy Urszula i Kazimierz Żywiccy Jadwiga i Leon Mecowie Małgorzata i Bronisław Janikowscy Niepowtarzalną atmosferę umilił program artystyczny zaprezentowany przez Agnieszkę Czapiewską. Tradycją stało się, że za zdrowie Jubilatów wzniesiono lampkę szampana i odśpiewano „sto lat”. Przy słodkim poczęstunku nadszedł czas na rozmowę, w czasie której małżonkowie chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat udanego pożycia małżeńskiego. Opowiadali o swoim szczęściu, radościach i smutkach, a także o sukcesach oraz porażkach, jakie przeżyli w czasie 50 lat związku małżeńskiego. Gratulujemy wszystkim Jubilatom, życząc doczekania kolejnych jubileuszy. UM Czersk (P.P.) Więcej zdjęć: TUTAJ

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=50784
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola