Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja o wyniku przetargu na samochód GBA dla OSP Chojnice

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 16 sierpnia 2018 r. w chojnickiej remizie OSP rozstrzygnięto przetarg na zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4. Zwyciężyło Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „bocar” Sp. z o. o. z Wrzosowa z kwotą 843042 zł. Zakup samochodu marki Volvo jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Chojnicach w kwocie 455 tys. zł, dotacji celowej z Urzędu Gminy Chojnice w wysokości 20 tys. zł oraz hojności sponsorów. Wśród wymagań stawianych w postępowaniu przetargowym dotyczących wyposażenia pojazdu były m.in.: silnik wysokoprężny spełniający normę emisji spalin Euro 6, automatyczna skrzynia biegów, 6 miejsc, w tym 1 miejsce dla kierowcy, 1 miejsce dla dowódcy z przodu kabiny oraz 4 miejsca z tyłu, kabina 4-drzwiowa, oświetlenie do pracy wokół samochodu, zbiornik wody o pojemności min. 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego oraz układ zraszaczy do podawania wody w czasie jazdy – 2x przed przednią osią, 2x po bokach pojazdu. Część sprzętu zostanie zbudowana przez zwycięzcę przetargu w ramach podpisanej umowy, a część jest ukompletowana i czeka na zamontowanie. 17 września zostanie przekazany sprzęt hydrauliczny, m.in. przecinak i rozpieracz ramieniowy zakupiony przez Urząd Miejski w Chojnicach dzięki dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości i Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 62 tys. zł, co stanowi 99 proc. ceny sprzętu. Termin dostawy samochodu to 10 listopada 2018 r.

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70306
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola