Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II Bieg dla Niepodległej

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy wszystkich chojniczan do uczczenia Święta Niepodległości poprzez wzięcie udziału w II Biegu dla Niepodległej. Bieg odbędzie się 11 listopada w Parku 1000-lecia na dystansie 5 km. Start o godz. 10.00 (Aleja Sztuki). Zgłoszenia przyjmowane są przez internet na stronie facebook.pl/PChSChojnice do dnia 10 listopada 2018 r. Bieg dla Niepodległej odbędzie się w następujących kategoriach wiekowych: mężczyźni: 16 – 29 lat, 30 – 45 lat, 45 – 60 lat, 60 lat i powyżej; kobiety: 16 – 35 lat, 35 – 49 lat, 50 lat i powyżej. Za miejsca I – III zawodnicy otrzymają pamiątkowe statuetki. Natomiast wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem, otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Przewidziany jest również poczęstunek. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą flag oraz elementów mających barwy narodowe. Jak informuje Marzenna Osowicka, idea biegów zrodziła się w zeszłym roku. I Bieg dla Niepodległej zapoczątkował późniejsze comiesięczne sztafety upamiętniające odzyskanie niepodległości. Przez rok w biegach uczestniczyło łącznie kilkaset chojniczan. Do udziału w sztafecie zaprasza Andrzej Górnowicz, prezes chojnickiego Klubu Biegacza Florian – Zachęcam wszystkich dorosłych, jak i dzieci, żeby uczestniczyć w tym biegu. Bieg będzie miał charakter towarzyski. Każdy biegnie dla idei. Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Chojnice dr Arseniusz Finster Patronat i opieka medialna: Portal Internetowy chojnice24.pl Organizator: Stowarzyszenie Obywatelskie Projekt Chojnicka Samorządność Współorganizatorzy i partnerzy: Klub Biegacza Florian Chojnice, Urząd Miejski w Chojnicach

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=70836
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola