Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gminne inwestycje drogowe

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Przebudowa ulicy Zbożowej w Czersku Trwają roboty budowlane związane z przebudową ulicy Zbożowej w Czersku. W ramach inwestycji wybudowana została już sieć kanalizacji deszczowej, a także nowe stylowe oświetlenie uliczne. Natomiast droga będzie miała formę ciągu pieszo-jezdnego i wykonana będzie z kostki brukowej betonowej. Wartość robót budowlanych to kwota 592.676,57 zł brutto. Termin zakończenia prac to 30.11 br. Ponadto Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Czersku wykonał prace związane z ułożeniem nowej sieci wod.-kan., dzięki czemu między innymi została zlikwidowana sieć kanalizacji ogólnospławnej. Modernizacja ulicy Kościelnej w Łęgu Konsorcjum firm: Usługi Ogólnobudowlane „MARBRUK” Marcin Kwiatkowski z Charzyków i Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych Zbigniew Błociński z Czerska realizuje prace związane z przebudową pierwszego etapu ulicy Kościelnej w Łęgu. W ramach zadnia wybudowano już sieć kanalizacji deszczowej. Obecnie wykonywane są prace związane z budową nowej nawierzchnia jezdni i chodników. Łączny koszt inwestycji to kwota 898.408,37 zł brutto. Termin zakończenia prac to 30.11 br. Budowa odcinka ulicy Dworcowej w Łęgu Firma Usługi Ogólnobudowlane „MARBRUK” Marcin Kwiatkowski z Charzyków realizuje inwestycję związaną z budową odcinka ulicy Dworcowej w Łęgu. Ułożona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej betonowej. Wartość zadania to kwota 219.380,83 zł brutto. Termin realizacji to 15.11.2018 r. Budowa ul. Szkolnej w Rytlu – etap I Firma Usługi Ogólnobudowlane „MARBRUK” Marcin Kwiatkowski z Charzyków wykona prace związane z budową ul. Szkolnej w Rytlu. Wartość zamówienia to kwota 248.814,00 zł brutto, w tym 66.070 zł pochodzi z budżetu Sołectwa Rytel. Termin realizacji został wydłużony do 30.11 br. z uwagi na przedłużające się prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej. Budowa kanalizacji deszczowej w Rytlu Firma HYDROGEOWIERT GRUDZIĄDZ Mirosław Szałkowski z Jabłonowa Pomorskiego realizuje inwestycję związaną z budową sieci kanalizacji deszczowej w Rytlu (ulice: Szkolna, Chłopowska, Jodłowa). Wartość robót to kwota 390 tys. zł brutto. Wybudowano już odcinki sieci deszczowej w ul. Jodłowej i Szkolnej. zdj. Przemysław Bloch

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=50504
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola