Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Czersk otrzymała dofinansowanie na projekt pn.: "Budowa promenady wzdłuż Wielkiego Kanału Brdy w Rytlu"

Data publikacji: 2018-11-06, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 31.10.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku podpisana została Umowa na dofinansowanie projektu pn.: „Budowa promenady wzdłuż Wielkiego Kanału Brdy w Rytlu”. Przedmiotem operacji jest budowa promenady wzdłuż Wielkiego Kanału Brdy w Rytlu na działce 322/4. Zakres operacji obejmuje: podbudowa z obramowaniem – koryta o głębokości 20 cm wykonane mechanicznie na całej szerokości jezdni i chodników nawierzchnia syntetyczna poliuretanowa w systemie S2S, EPDM, bezspoinowa, przepuszczalna dla wody, gr. 7+7mm, odporne na ścieranie, wykonana na warstwie systemowej, stabilizującej ET o gr. 35mm nawierzchnia mineralna wodoprzepuszczalna (szutrowa) – gr. 3 cm nawierzchnia z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm, ułożona na podsypce cementowo-piaskowej zieleń urządzona w/g załączonego rysunku projektu zagospodarowania terenu instalacje elektryczne i monitoringu wizyjnego: – szafa oświetleniowa, – instalacja oświetlenia terenu, zasilanie systemu monitoringu, – instalacja monitoringu. Szacowana wartość inwestycji to 399 268 zł, a dofinansowanie wyniesie 213 535 zł. Projekt został dofinansowany w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to grudzień 2019 roku.

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=50415
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola