Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Enea Operator przywróciła napięcie w Rytlu. W Wielkopolsce prawie wszyscy Klienci Enei mają już prąd

Data publikacji: 2017-08-17, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Enea Operator przywróciła napięcie w Rytlu. W Wielkopolsce prawie wszyscy Klienci Enei mają już prąd

Na obszarze działania Enei Operator bez przerwy trwa walka ze skutkami żywiołu. Większość mieszkańców w jednej z najbardziej poszkodowanych przez żywioł wsi Rytel, w powiecie chojnickim (woj. pomorskie), znów ma prąd. W województwie kujawsko-pomorskim sytuacja nadal jest trudna – elektromonterom Enei pomaga wojsko. Do normalności wraca życie Wielkopolan. Do usunięcia zostały już tylko mniejsze, lokalne awarie na liniach niskiego napięcia.

– Sytuację powoli opanowujemy w jednej z najbardziej doświadczonych przez żywioł wsi Rytel. Obecnie zasilonych jest tam już 15 z 19 stacji transformatorowych. Prąd płynie już prawie do wszystkich z 789 Odbiorców, bez napięcia zostało ostatnich 26, z czego jeden to stacja PKP. Na miejscu działają dwie brygady pogotowia energetycznego, które po kolei sprawdzają obwody niskiego napięcia i sukcesywnie będą przywracać zasilanie do ostatnich Klientów – mówi Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Mimo niemal nadludzkiego wysiłku brygad pogotowia energetycznego, które w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim przywróciły dostawy energii elektrycznej do ponad 125 tys. Klientów, bez napięcia pozostaje tam ok. 6 tys. Odbiorców, większość z nich w rejonie Chojnic i Nakła.

Elektromonterom Enei z Nakła pomaga w rejonie również wojsko. Żołnierze korzystając z ciężkiego sprzętu usuwają drzewa i gałęzie, aby energetycy mogli szybciej dostać się do uszkodzonych elementów sieci i dzięki temu szybciej przywrócić zasilanie do Klientów.  

Do normalności wraca sytuacja w Wielkopolsce. Około stu, działających tam bez przerwy, brygad pogotowia energetycznego, usunęło już praktycznie wszystkie awarie na liniach średniego napięcia. Oznacza to, że naprawa zniszczonych elementów infrastruktury energetycznej wkracza w ostatnią fazę.

– Nasi Pracownicy, przy wsparciu firm zewnętrznych, muszą zmierzyć się jeszcze z usunięciem mniej rozległych, występujących lokalnie uszkodzeń na liniach niskiego napięcia – powiedział prezes Kojro.

Ponad 200 brygad Enei Operator, przy wsparciu firm zewnętrznych, od piątkowego wieczora przywróciło zasilanie do ponad 200 tys. Odbiorców

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola