Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Edmund Hapka otrzyma tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice

Data publikacji: 2018-08-14, Data modyfikacji: 2018-08-17
A A AWydrukDrukuj  
 
W uznaniu bardzo aktywnej działalności społecznej na rzecz Chojnic  w wielu aspektach życia  społecznego a w szczególności działanie na rzecz rozwoju społeczności lokalnej samorządów osiedlowych, charytatywnej działalności w zakresie rozbudowy infrastruktury lokalnej oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego miasta, Edmund Hapka otrzyma tytuł „Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice. Aktywność Edmunda Hapki jest odnotowana i dostrzegana w wielu płaszczyznach. Był radnym powiatowym rzez cztery kadencje począwszy od 1999 roku. W pierwszej został wybrany Przewodniczącym Rady Powiatu Chojnickiego, biorąc tym samym udział w kształtowaniu struktur samorządowych na szczeblu powiatowym. Jest też aktywnym działaczem społecznym. Przez trzy kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 5. Ponadto angażował się jako członek wielu komisji przy Radzie Miejskiej, wspierał budowę i przebudowę infrastruktury miasta Chojnice. – Do dzisiaj jako wolontariusz projektuje nowe oświetlenia i sygnalizacje przejść dla pieszych w mieście – dodaje burmistrz Arseniusz Finster, inicjator uhonorowania p. Edmunda Hapki. – To człowiek bardzo zaangażowany w sprawy miasta a przy tym skromny i uczciwy. Ze wszech miar zasługuje na to miano. Tym bardziej, że aktywność p. Hapki uwidacznia się także w wielu organizacjach pozarządowych. Działając w Towarzystwie Przyjaciół Muzeum Historyczno – Etnograficznego zainicjował projekt „Ginące piękno wsi – twórcy ludowi dla Chojnic”. Realizacja niniejszego projektu zakwalifikowana została do VII edycji konkursu „Pro Publico Bono” na najlepszą inicjatywę obywatelska 2005 roku. Edmund Hapka aktywnie działał też w swej branży zawodowej – był założycielem koła terenowego Stowarzyszenia Energetyków Polskich Jako projektant jest autorem ponad 60 projektów poświęconych budownictwu sakralnemu w branży elektrycznej. Jest też autorem projektów iluminacji budynków i pomników np. starostwa, Bramy Człuchowskiej, kolumny na Pl. Jagiellońskim i rondzie Strzeleckim, kościoła MBKP, pomnika przy kościele św. Jadwigi. Projektowaniem tym przyczynił się do tego, że miasto Chojnice w 2004 r. otrzymało główną nagrodę  w ogólnopolskim konkursie na najlepiej oświetloną gminę i centrum miasta.    

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=69939
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola