Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Druga wakacyjna sesja Rady Miejskiej 20 sierpnia (relacja)

Data publikacji: 2018-08-21, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedostatnia sesja Rady Miejskiej w poniedziałek 20 sierpnia była krótka ale pracowita. W sprawozdaniu ze swej pracy między sesjami burmistrz Arseniusz Finster przedstawił najświeższe informacje i decyzje dotyczące miejskich inwestycji. – Finał jednej z nich będzie można podziwiać 1 września podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, w tym roku zorganizujemy je w Szkole Podstawowej nr 5, tam został zmodernizowany kompleks boisk sportowych – referował burmistrz. – Trwają też prace w Szkole Podstawowej nr 3, ze względu na kłopoty m.in. z zakupami materiałów, część z nich będzie realizowana podczas nowego roku szkolnego. W środę odbędą się ważne rozmowy z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem odnośnie możliwości zwiększenia dofinansowania na dwie inwestycje unijne – budowę integrującego węzła transportowego oraz modernizację systemu odbioru i zagospodarowania wód opadowych i roztopowych.   W toku sesji radni przyjęli zmiany w budżecie. Są one związane m.in. z realizacją inwestycji. Wprowadzono nowe zadanie – budowę ul. Podlesie. Inne zmiany w budżecie są związane z przesunięciami w planach finansowych szkół, przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów samorządowych. Wpłynęła także dotacja rządowa na realizację programu „Dobry start”, w wysokości 700 500 zł W dalszej części sesji radni znowelizowali uchwałę o programie współpracy z organizacjami pozarządowymi, ustalono także dopłaty do taryfy za zbiorową dostawę wody i odprowadzanie ścieków, był tez pakiet uchwał dotyczący nieruchomości. I wreszcie radni niemal jednomyślnie podjęli decyzję o przyznanie tytułu Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice samorządowcowi Edmundowi Hapce. Ostatnia sesja w bieżącej kadencji została zaplanowana na 1 października. (ro)

Pełna treść wiadomości na: miastochojnice.pl/?p=69979
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola