Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dalszy ciąg rozmów na temat OSP w Chojnicach - 18 marca 2015 roku

Data publikacji: 2015-03-29, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W ubiegłym tygodniu (13.03) burmistrz Arseniusz Finster odbył kolejne spotkanie w sprawie funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnicach. Zgodnie z wolą Rady Miejskiej na prowadzenie i utrzymanie OSP w Chojnicach przekazane zostanie 25 tys. zł z budżetu miejskiego. Środki te zostaną wykorzystane m.in. na zakup sortów mundurowych, paliwa i materiałów szkoleniowych. W najbliższym czasie wyremontowany zostanie także samochód volkswagen transporter z 1993 r., który będzie w posiadaniu OSP. Zostanie on oznaczony logiem oraz herbem miasta, tak aby był rozpoznawalny przez mieszkańców. O zaprojektowanie loga poproszony został przez OSP chojnicki rzeźbiarz Jarosław Urbański. Obecnie trwa również weryfikacja członków OSP. Dotychczas chęć dalszej przynależności wyraziło ok. 40 osób. Podczas spotkania Karol Górnowicz reprezentant chojnickiego OSP poinformował, że na dzień 27 marca br. planowane jest zebranie sprawozdawcze OSP, podczas którego przedstawione zostanie logo dla samochodu oraz plan działań na najbliższe miesiące. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Gdańskiej 51.

Pełna treść wiadomości na: ospchojnice.pl/?p=507
ospchojnice.pl, Źródło artykułu: ospchojnice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola