Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czerskie Betlejem - zapraszamy

Data publikacji: 2018-12-21, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców oraz Gości Gminy Czersk na „CZERSKIE BETLEJEM”. Spotkajmy się w niedzielę – 23 grudnia o godz.16.00 na Placu Ostrowskiego w Czersku. Stanie tam prawdziwy, wigilijny stół z barszczem, piernikami i opłatkiem. Będzie „żywa szopka” ze Świętą Rodziną, pastuszkami i zagrodami z żywymi zwierzętami. Nie zabraknie życzeń, które złożą m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Czersku, radni Rady Miejskiej oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku, dyrektorzy i pracownicy szkół i przedszkoli, sołtysi, członkowie KGW i stowarzyszeń, pracownicy Nadleśnictwa Czersk oraz m.in. członkowie Klubu Sportowego BOROWIAK. W związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP żałobą narodową, nie odbędzie się wspólne kolędowanie mieszkańców wraz z poszczególnymi organizacjami. Natomiast na wszystkich czekać będą podarunki, uroczyście przekażemy także Mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju – dlatego przynieśmy ze sobą lampiony, aby móc odpalić je tym wyjątkowym płomieniem i postawić na wigilijnym stole we własnym domu. Nasze „Czerskie Betlejem” przygotowaliśmy wspólnie – począwszy od Rytlan, Łężan, Czerszczan, po mieszkańców Malachina, Klaskawy, Gotelpia, Mokrego, Łubnej Łęga Kolonii czy Będźmierowic – przyłączcie się do nas i bądźmy razem w ten szczególny czas. Zapraszamy!

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=51624
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola