Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czerski Budżet Obywatelski 2019 - wyniki

Data publikacji: 2018-10-04, Data modyfikacji: 2018-10-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzisiaj, tj. 4 października, przedstawiono wyniki głosowania na przedsięwzięcia zgłoszone do realizacji w ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Wylosowano również zadania do realizacji w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego i Szczęśliwego Numerka. Głosowanie odbywało się w terminie od 15 sierpnia do 17 września br. Urny były ustawione w Urzędzie Miejskim w Czersku i Centrum Informacji Turystycznej w Czersku. Na dzień 17 września br. uprawionych do głosowania było 17.039 mieszkańców gminy, w tym 502 osoby pomiędzy 16-18 rokiem życia. Z urn wyjęto 9.339 kart do głosowania, z czego oddano 8.017 głosów ważnych. Ogólna frekwencja wyniosła 50,60%. Największe poparcie otrzymały:1. Modernizacja ulicy Transportowców w Czersku – etap I – 843 głosy; 2. Utwardzenie płytami YOMB części ul. Sportowej (etap II) i ul. Okrężnej (etap I) w Czersku – 744 głosy; 3. Zakup lekkiego samochodu terenowego z napędem 4×4 wraz z przyczepą podłodziową i silnikiem zaburtowym 30KM dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytlu – 684 głosy; Łączne głosy oddane na przedsięwzięcia zakwalifikowane do CzBO 2019 – 5.966. Stanowi to 74,42%% ważnych oddanych głosów. Lista zakwalifikowanych przedsięwzięć: Okręg nr 11. Utwardzenie płytami YOMB części ul. Sportowej (etap II) i ul. Okrężnej (etap I) w Czersku. 2. Modernizacja ulicy Transportowców w Czersku – etap I. Okręg nr 21. Utwardzenie kostką brukową części boiska przy Zespole Szkół w Łęgu. 2. Wymiana ogrodzenia terenu Szkoły Podstawowej w Odrach. 3. Zakup lekkiego samochodu terenowego z napędem 4×4 wraz  z przyczepą podłodziową i silnikiem zaburtowym 30KM dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytlu. 4. Zagospodarowanie działki w Krzyżu dla celów rekreacyjno-wypoczynkowych. 5. Zagospodarowanie placu rekreacyjnego w Złotowie przy ul. Złotowskiej. 6. Utwardzenie dróg gminnych w miejscowościach Nowa Juńcza oraz Stara Juńcza poprzez ułożenie płyt YOMB. Okręg nr 31. Montaż klimatyzacji w budynku Lokalnego Centrum Kultury, Edukacji i Organizacji Pozarządowych w Będźmierowicach. 2. Utwardzenie płytami YOMB ul. Krętej w Gutowcu – etap II. 3. Ustawienie elementów małej architektury na Placu Rekreacyjnym w Klaskawie wraz z ogrodzeniem i częściowym utwardzeniem terenu. 4. Utwardzenie drogi Łubna – Budziska płytami YOMB – etap II. 5. Kontynuacja utwardzenia drogi płytami YOMB w Szałamajach. 6. Utwardzenie płytami YOMB odcinka drogi gminnej z Mokrego w kierunku Rówek i Nowej Juńczy. Okręg nr 41. Utwardzenie drogi gminnej w Mosnej płytami YOMB. Zielony Budżet Obywatelski1. Zakup krzewów dla sołectwa Klaskawa – teren przy świetlicy wiejskiej. 2. Zazielenienie terenu przy Lokalnym Centrum Kultury, Edukacji i Organizacji Pozarządowych w Będźmierowicach. Szczęśliwy Numerek1. Utwardzenie drogi w miejscowości Zapędowo płytami YOMB – część I. 2. Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Duża Klonia. Poniżej szczegółowe wyniki:podsumowanie CzBO 2019

Pełna treść wiadomości na: czersk.pl/?p=49737
czersk.pl, Źródło artykułu: czersk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola