Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chojnicka Policja miała święto

 
Wczoraj (piątek 21.07) w sali Starostwa Powiatowego w Chojnicach odbyły się obchody Święta Policji. Z tej okazji kilkudziesięciu funkcjonariuszy odebrało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych z terenu powiatu chojnickiego, służb i instytucji, które współpracujących z Policją. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Komendanta Powiatowego Policji w Chojnicach podinsp. Tomasza Hintza, który m.in. przytoczył fragment listu gratulacyjnego przesłanego przez byłego przełożonego chojnickich policjantów insp. Krzysztofa Pestkę ze słowami Paula Harleya -„Policjant musi być zarazem ministrem, pracownikiem pomocy społecznej i dyplomatą, szorstkim typem i dżentelmenem”. Podczas akademii, w związku z zakończeniem posługi, jako kapelana chojnickich policjantów ks. prałata Zdzisława Wirwickiego, w imieniu funkcjonariuszy podziękowania i kwiaty na jego ręce złożył Komendant Powiatowy Policji w Chojnicach. Na zakończenie uroczystości kwiaty i listy gratulacyjne złożyli m.in. Starosta Chojnicki Stanisław Skaja, Sekretarz Miasta Chojnice Robert Wajlonis oraz Komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Megger. Na miniaturce video komendant powiatowy Tomasz Hintz prezentuje nowe pagony przysługujące po awansie.

 


Jerzy Erdman
 
Data pliku video: 2017-07-22, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola