Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chojnicka OSP nie tylko na papierze

Data publikacji: 2015-01-26, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
– Chojnicka OSP będzie funkcjonować w sposób praktyczny, czyli nie tylko na papierze jako stowarzyszenie – informuje o ustaleniach z komendantem KPPSP w Chojnicach Jackiem Knuthem i zarządem OSP burmistrz Arseniusz Finster. To otwiera druhom drogę do służby w zawodowej straży. Druhowie z Chojnic od dłuższego czasu prosili włodarza miasta, by ten pomógł im stworzyć warunki do nauki i pracy. W końcu dla ochotników zapaliło się zielone światło. W tym roku na potrzeby chojnickiej OSP włodarz planuje przeznaczyć od 20 do 25 tys. zł z rezerwy budżetowej. – Środki będą wykorzystane na zakup sortów mundurowych, tych którzy ćwiczą. Dalej remont samochodu (volkswagen transporter z 93 roku – przypis red.), koszty funkcjonowania od paliwa poprzez materiały szkoleniowe. Nie przewiduję zakupu żadnego sprzętu. Ten OSP ma pozyskiwać z PSP, ten który będzie schodził. Będą szkolenia również przez strażaków zawodowych na sprzęcie zawodowym – mówi włodarz miasta. Ochotnicy będą korzystać gościnnie z obiektów powiatowej straży. Te doskonale znane są nowemu prezesowi OSP zawodowemu strażakowi Karolowi Górnowiczowi. – Ta inicjatywa w żaden sposób nie przerywa rozmów i współpracy z OSP Charzykowy – zaznacza burmistrz i od razu dodaje, że łatwo trzymać dwóch srok za ogon nie jest. Ochotnicy z Charzyków proszą o 100 tys. zł wsparcia na zakup nowego wozu bojowego. Takiej kwoty w budżecie nie wpisano, ale w marcu radni mają zastanowić się nad pomocą i znaleźć jej źródło. – Posiadanie miejskiej mobilnej aktywnej drużyny, która może pomóc miastu nie tylko w zabezpieczaniu imprez, ale też przy nie daj Boże różnych klęskach, które mogą nas spotkać od powodzi w parku Tysiąclecia po zrzut ścieków do parku i inne takie historie – to zdaniem Arseniusz Finstera niekwestionowany plus. Za dwa lata OSP w Chojnicach świętować będzie 150-lecie istnienia. Źródło: http://chojnice24.pl/artykul/19755/chojnicka-osp-nie-tylko-na-papierze/

Pełna treść wiadomości na: ospchojnice.pl/?p=496
ospchojnice.pl, Źródło artykułu: ospchojnice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola