Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budowa mostu zwodzonego w Małych Swornegaciach blisko ukończenia!

Data publikacji: 2013-03-11, Data modyfikacji: 2013-03-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Budowa mostu zwodzonego w Małych Swornegaciach blisko ukończenia!

Z radością informujemy, że budowa mostu zwodzonego w miejscowości Małe Swornegacie jest już prawie zakończona. Do wykonania zostały już tylko drobne prace. Na 11 marca zostało wyznaczone spotkanie dotyczące rozpoczęcia odbioru końcowego zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową mostu nad rzeką Brdą w miejscowości Małe Swornegacie" w ramach projektu „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej powiatu chojnickiego poprzez budowę mostu zwodzonego w miejscowości Małe Swornegacie w ramach programu Kaszubska Marszruta". Już niedługo most zwodzony zostanie oddany do użytkowania. Mamy nadzieję, że z przebudowanej konstrukcji z przyjemnością będą korzystać mieszkańcy powiatu chojnickiego oraz turyści odwiedzający nasz region.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pt. „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej powiatu chojnickiego poprzez budowę mostu zwodzonego w miejscowości Małe Swornegacie w ramach programu Kaszubska Marszruta", który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013, Oś priorytetowa 8. Lokalna infrastruktura podstawowa, Działanie 8.1. Lokalny potencjał rozwojowy, Poddziałanie 8.1.2. Lokalna infrastruktura wspierająca rozwój gospodarczy.

Całkowita wartość projektu - 5 115 162,62 PLN
Dofinansowanie ze środków EFRR (85%) - 4 050 831,60 PLN

 

Urząd Miasta Chojnice, Źródło artykułu: http://www.miastochojnice.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta Chojnice
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola