Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brusy / Pomoc Fundacji PZU dla poszkodowanych w nawałnicach

Data publikacji: 2017-09-20, Data modyfikacji: 2017-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Brusy / Pomoc Fundacji PZU dla poszkodowanych w nawałnicach

Do poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach mieszkańców gminy Brusy w województwie pomorskim trafił dziś transport z materiałami budowlanymi zorganizowany przez Fundację PZU. Cement, płyty kartonowo – gipsowe, farby, papa, zaprawa murarska, wełna mineralna posłużą do remontu zniszczonych przez żywioł  domów.

To już kolejny konwój z pomocą od Fundacji PZU dla mieszkańców terenów dotkniętych przez sierpniowe nawałnice. W pierwszych transportach Fundacja wysłała żywność, środki czystości, agregaty prądotwórcze, siekiery, odzież ochronną i 100 wyprawek szkolnych. Teraz mieszkańcy gminy Brusy dostaną materiały budowlane konieczne do odbudowy zniszczonych domów i gospodarstw. W transporcie znajduje się, między innymi, cement, płyty kartonowo – gipsowe, farby, papa, zaprawa murarska, i wełna mineralna.

Brusy to nieprzypadkowy kierunek pomocy Fundacji PZU. Grupa wolontariuszy - pracowników PZU w najbliższy weekend wyjedzie do położonego we wsi Orlik w gminie Brusy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pomogą w uprzątnięciu terenu dotkniętego nawałnicami  i wesprą akcję koordynowaną przez siostry Franciszkanki – informuje zarząd Fundacji PZU.

Wyjazd wolontariuszy Fundacji PZU to spontaniczna odpowiedź na apele poszkodowanych z prośbą o pomoc. Grupa pojedzie z pełnym ekwipunkiem, wyposażona w sprzęt i odzież ochronną. Wolontariusze pomogą rodzinom w porządkowaniu ich gospodarstw domowych, zajmą się wycinką połamanych drzew, odbudową ogrodzeń, porządkowaniem nagrobków na cmentarzu oraz rozbiórką zniszczonych dachów.

Grupa PZU, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Grupa PZU
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat chojnicki - powiat południowo-zachodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Chojnicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Chojnice, Brusy, Czersk oraz Konarzyny.

  Powiat chojnicki położony jest na terenie Borów Tucholskich, Pojezierza Krajeńskiego oraz Równiny Charzykowskiej. Zróżnicowanie warunków naturalnych wpływa na jego atrakcyjność turystyczną. Ponadto atracyjność tę wzmacnia bogactwo obiektów kulturowych i zabytków  (m.in. Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Neogotycki ratusz z 1902 r., wieża ciśnień, spichlerze). Turystów przyciąga także duża liczba jezior oraz doskonałe warunki do łowienia ryb.

  Główne gałęzie przemysłu powiatu stanowią: rolnictwo, rybołóstwo, przemysł drzewny, metalowy i maszynowy.


  Przez powiat przebiega DK nr 22; na jego terenie znajdują się 2 węzły kolejowe: Chojnice oraz Czersk.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola